Biblioteczka plików PDF

Codzienna rutyna

Kiedy zostajesz rodzicem, pewne rzeczy przestają uchodzić „na sucho”. Nie masz możliwości zrezygnowania, a śmieciowe jedzenie na wynos co najmniej przyprawia Cię o wyrzuty sumienia. Siłą rzeczy musisz stać się bardziej zorganizowana niż byłaś do tej pory. Nie jestem w stanie zliczyć ile razy w czasie tych prawie sześciu lat mojego matkowania, siadałam na sofie z poczuciem totalnego „nieogarnięcia”. Czasem mam wrażenie, że nie nadążam za życiem mojej rodziny, a przecież jeszcze tyle rzeczy chciałabym zrobić sama dla siebie… Marzy mi się organizacja na poziomie mistrzostwa olimpijskiego, ale równocześnie mam ogromną potrzebę wyluzowania.

Pamięć zewnętrzna

Postanowiłam odnaleźć złoty środek. Zaczęłam od dość udanej próby przeniesienia organizacji do „pamięci zewnętrznej”. Zdarzało mi się w życiu być kierownikiem, zdarzało się prowadzić własny biznes, ale dopiero jako matka nie rozstaję się z kalendarzem. Oczywiście zawsze miałam kalendarz roczny, ale wcześniej lub później przestawałam z niego korzystać, a teraz po prostu nie wyobrażam sobie takiej możliwości. 🙂 Opracowałam nawet swój system pracy z nim, który pokrótce opisałam Ci w tym poście:

Zorganizuj rok 2016

Mój prywatny kalendarz nie rozwiązał jednak problemu organizacji życia rodzinnego we współpracy z A. Potrzebowałam rozwiązania, do którego oboje będziemy mieli łatwy dostęp. Wtedy pojawiła się idea Lodówkowego Centrum Sterowania.

Pliki PDF

Początki były niewinne – zaczęło się od podglądania na anglojęzycznych blogach stworzonych przez ich autorów kalendarzy i innych ułatwiających życie szablonów. Parę z nich pobrałam i wydrukowałam, a z czasem dostosowałam do swoich potrzeb. Z tym dostosowywaniem wcale łatwo nie było, bo równocześnie uczyłam się obsługi programów graficznych. Zaliczyłam parę wpadek, zdarzyło mi się nawet całkowicie skasować projekt – efekt kilkugodzinnej pracy początkującej graficzki. 😉 Stopniowo jednak nabierałam pewności siebie i tworzyłam kolejne szablony, które czasem udostępniałam znajomym.

Biblioteczka Plików PDF

W końcu dojrzałam do tego, by podzielić się moimi projektami z Tobą. Tak powstała Biblioteczka plików PDF. Znajdziesz w niej kalendarze na kolejne miesiące, tygodniowy planer codziennej rutyny czy planer kwartalny, który powstał zainspirowany krótkim (i darmowym) video-kursem u samego Todda Hermana.

Znasz mnie jednak dość dobrze, by wiedzieć, że Biblioteczka (podobnie, jak inne moje projekty) musi rozrastać się w różnych kierunkach. W tej chwili ma trzy działy, ale oczywiście nie wykluczam kolejnych.

Dlaczego dostęp do Biblioteki dostają tylko osoby zapisane na newsletter Matkowania? Odpowiedź jest prosta: Chcę w ten sposób docenić stałe czytelniczki.

Nie spamuję poczty, bo sama tego nie lubię. Każdego 15 dnia miesiąca dostaniesz ode mnie wiadomość z kalendarzem na kolejny miesiąc. Robię to tak wcześnie, żebyś mogła z wyprzedzeniem notować w nim nadchodzące wydarzenia rodzinne i planować wspólny czas. Na przełomie miesięcy dostaniesz drugą wiadomość, tym razem z użytecznym szablonem. Jeśli akurat nie będziesz chciała z niego skorzystać, nie musisz go zapisywać. Korzystając z linka, który znajdziesz w każdym mailu możesz wejść do Biblioteczki i przechodzić pomiędzy jej działami wybierając te pliki, które Cię zainteresują. Także spośród tych, które opublikowane zostały przed Twoim zapisem.

Pracuję nad rozwiązaniem, które umożliwiłoby osobom zapisanym na newsletter na dostęp do Biblioteki ze strony bloga, ale zajmie to jeszcze chwilę, bo tworzenia stron internetowych też wciąż się uczę. 🙂

Zapraszam Cię serdecznie. Zajrzyj do Biblioteczki.

A jeśli masz pomysł na ulepszenie znajdujących się w niej plików lub chciałabyś znaleźć w niej coś, czego jeszcze nie opublikowałam, to chętnie wysłucham Twoich sugestii.

Please follow and like us: