Blog? Co za blog?

Blog

To, że ten blog powstanie było oczywiste. Pytanie nie brzmiało „czy”, ale „kiedy”.

Moje życie – pisanie

Od zawsze biegałam z piórem i zeszytem. W domowym archiwum przechowuję pamiętniki prowadzone od pierwszych klas podstawówki. W przeciwieństwie do wielu moich koleżanek, nie zarzuciłam pisania po roku czy dwóch. Wprost przeciwnie – to pisanie pomogło mi przejść przez każdy większy zakręt mojego dorosłego życia. Przestałam regularnie pisać dopiero, gdy na świat przyszła H.

Nasza córka jest energiczną, wszędobylską osóbką. Już w momencie, kiedy wcześnie rano otwiera oczy, jest gotowa do biegu. Czasami z nami współpracuje, częściej testuje naszą cierpliwość.

Klub Elemele

Wiele z jej olbrzymiej energii przechodzi na mnie i na A. Jej obecność przypomniała nam, że należy podejmować wyzwania i optymistycznie patrzeć na świat. Dlatego podjęliśmy ryzyko i postanowiliśmy zrealizować nasze marzenie o stworzeniu przytulnej knajpki. Spojrzeliśmy na nasze marzenie przez pryzmat H i tak powstał Klub Elemele. Miejsce, w którym potrzeby dzieci i rodziców były dla nas równie ważne. Mimo, że finansowo Klub okazał się być klapą, do dziś jestem przekonana, że idea była słuszna.

Chcieliśmy z A stworzyć kawiarnię przyjazną dla rodziców i dzieci. Klub, w którym rodzice poczują się komfortowo ze swoim rodzicielstwem, gdzie będą na właściwym miejscu. Od początku naszych planów częścią tego realnie istniejącego miejsca miał być blog – podobne miejsce w sieci. Klub Elemele z przyczyn finansowych zmuszeni byliśmy zamknąć nieco ponad rok temu. Wiele się w życiu naszej rodziny przez ten czas wydarzyło, ale ani przez moment nie przestaliśmy marzyć. Nadal chcemy stworzyć takie miejsce, przynajmniej w sieci. Dlatego powstało Matkowanie.pl.

Świat wirtualny

Nie mogę niestety znowu poczęstować Cię pyszną kawą, którą serwowaliśmy w Klubie, niestety nie zjesz też do niej naszego brownies, ale mogę Ci obiecać, że zrobię wszystko, żeby przypomnieć (przybliżyć) Ci klimat Klubu. Zamierzam systematycznie rozwijać blog dodając kolejne części, w których będziesz mogła odnaleźć nasze klubowe pomysły i inspiracje. Mogę obiecać Ci, że każdego dnia zrobię wszystko, abyś odnajdowała radość bycia rodzicem. Chcę, żebyś czuła się dobrze w naszym towarzystwie, w swoim własnym towarzystwie. Mam takie marzenie, żeby to konkretne miejsce w sieci, stało się miejscem wymiany doświadczeń i pomysłów. Jestem otwarta na Twoje propozycje rozwoju bloga. Podobnie jak Klub, Matkowanie.pl ma być miejscem Twojego wypoczynku. Aktywnego wypoczynku, bo rodzice inaczej nie wypoczywają. 🙂

Zapraszam przyłączcie się do nas.

Please follow and like us: