O mnie

Ela

Kim jest ta dziewczyna?

Podobnie jak Ty, dla każdego trochę kimś innym. Jestem mamą, córką, narzeczoną, siostrą, przyjaciółką. Dla Ciebie chciałabym być gospodynią miejsca, w którym poczujesz się komfortowo w roli rodzica. Czy to, że piszę tego bloga oznacza, że jestem matką idealną? Nie. Wręcz przeciwnie.

Każdego dnia podejmuję się wyzwań, które pewnie zniechęciłyby niejednego prezesa spółki giełdowej. Na przykład próbuję przekonać córkę, że jajko naprawdę da się zjeść. I wcale nie mam na myśli jajka niespodzianki.
Każdego dnia odnoszę swoje małe zwycięstwa i kompletne porażki, próbując godzić świat dorosłych ze światem rozbrykanej kilkulatki.

Każdego dnia doświadczam całej palety emocji od euforii po totalną frustrację.
Nie jest łatwo, ale odkryłam jedną rzecz i chciałabym się nią z Tobą podzielić. Odkryłam mianowicie dlaczego nikt nie dołącza do nowo narodzonych dzieci instrukcji obsługi. Odpowiedź była banalnie prosta, ale jak wiele oczywistości trudna do pojęcia. Nie istnieje coś takiego jak jedyna słuszna metoda postępowania z dzieckiem. Powiem więcej: to co sprawdza się jednego dnia, drugiego okazuje się całkowicie nieskuteczne.

Mam nadzieję, że blog stanie się dla nas miejscem wymiany doświadczeń i pomysłów, że pomoże nam wszystkim zrozumieć, że najważniejsze w wychowywaniu dzieci, to się nie napinać i nie próbować wtłaczać w schematy. Wychowywanie dzieci to tworzenie w skomplikowanej materii, która czasem ma własny pomysł na ostateczny kształt naszej pracy.

Mam to szczęście, że znam paru rodziców dorosłych już dzieci i z uśmiechem patrzę na wspaniałych ludźmi, na których wyrosły. Z tym samym uśmiechem przypominam sobie, jak przed laty ich rodzice zamartwiali się „co z nich wyrośnie”. Wtedy łapię dystans do wspomnianego już jajka.
Ruszysz ze mną w nieznane?

Swoją wyprawę rozpocznij z tego miejsca:

Blog? Co za blog?

Znajdziesz tam odpowiedź skąd w mojej głowie pojawił się pomysł na blogowanie.

Zajrzyj też do tych dwóch:

Rodzicielstwo cz.1

Rodzicielstwo cz.2

Opisuję w nich moją nie najłatwiejszą drogę do zostania matką.

I wreszcie zajrzyj tutaj:

Biblioteczka plików PDF

To skarbczyk różnych przydatnych mamom (i nie tylko) plików PDF, które pomogą zorganizować życie domowe, a także szablony przydatne w twórczych zabawach z dziećmi. 🙂

Życzę przyjemnej lektury.

Ela