Święta, święta…

Stało się już tradycją, że znikam z bloga przed świętami. Zdarza się to przed Bożym Narodzeniem. Zdarza się przed Wielkanocą. To takie okresy w roku, kiedy Ty też raczej na bloga nie zaglądasz i wcale mnie to nie dziwi. Wiele kobiet z mojego otoczenia tak ma. 😉

Jestem tym typem gospodyni domowej, która przy okazji każdych świąt obiecuje sobie odpuścić przedświąteczny szał porządków. W zasadzie mi się to udaje, ale… Ale zazwyczaj wymyślam sobie projekt zawiązany ze świętami (najczęściej jakąś formę dekorowania domu), który zajmuje wiele czasu i „wymusza” na mnie porządki większe niż pierwotnie planowałam.

Przedświąteczne artystyczne szaleństwo

Tak było i tym razem. Wymyśliłam sobie, że uszyję zasłonki do pokoju H. Nie jestem dobrą krawcową i dlatego tego typu prace zajmują mi niewspółmiernie dużo czasu. Efekt końcowy jest doskonałym przykładem na ulubione powiedzenie Oli Budzyńskiej: „Zrobione jest lepsze od doskonałego”, ale jestem z siebie dumna i, co również bardzo ważne, moja córka też. Potem poszłam już za ciosem i kupiłam nowy karnisz do salonu. W związku z tym musiałam podwinąć kupione do niego firany i zasłony. Niby nic, ale jak tu nie umyć okien, które się dekorowało takim nakładem czasu i energii. 🙂 A miałam nic nie sprzątać… W końcu przeprowadzaliśmy się dwa miesiące temu. 🙂

Po-Twórzmy

Przedświąteczny, artystyczny zapał udzielił się także H. Udało się nam zrobić parę wielkanocnych projektów. Po pierwsze H zrobiła kartki świąteczne dla naszej rodziny w Polsce. Udało się ich zrobić aż sześć jednego dnia, tylko dlatego, że skorzystałyśmy z gotowych elementów. Pisałam już wcześniej w tym poście, że kluczowym jest dostosowanie poziomu trudności zadania, do wieku dziecka:

Jak stworzyć coś z dzieckiem i nie zwariować?

H jest na tyle duża, żeby zrobić kartkę z samodzielnie wykonanych elementów, ale prawdopodobnie znudziłaby się już po pierwszej. Mnie natomiast zależało na tym, żeby zajęła się nimi przez dłuższy czas i miała z tej zabawy dużo radości. Sama rozumiesz, ja miałam czas na „dorosłe” przedświąteczne sprawy. Efekty prac H poleciały już za Kanał, ale mam zdjęcie:

Nieco mniej wolnego czasu zyskałam przy okazji tworzenia dekoracji do domu przy użyciu techniki, którą znajdziesz tutaj:

Kolorowe wydrapywanki

Efekty prac również sfotografowałam:

Zwróć uwagę, że im jaśniejszy kolor farby użyty został do pomalowania jajek, tym bardziej są widoczne paski koloru pod nią i tym mniej kontrastowy efekt.

Gdybyś chciała zapoznać się ze szczegółami tego projektu zapraszam Cię na profile Matkowania na Pintereście i Stylowych.

Please follow and like us: