Pudełko

IMG_2663

Nic tak nie poprawia mi humoru, jak prace ręczne. Pogoda za oknem fatalna, więc wzięłam się do roboty i stworzyłam coś specjalnie dla mojej małej księżniczki. Jest to równocześnie powód do założenia całkiem nowego działu matkowania. Działu, który nazwałam: Zrób to sam. Znajdziecie w nim pomysły na przedmioty wykonywane przez Was dla Waszych pociech. Oczywiście odpowiednio starsze dzieci mogą z Wami współpracować przy części z tych projektów, ale generalnie łatwiej będzie wykonać je samodzielnie. 😉
Dzisiaj proponuję wykonanie pudełka, które pomieści w sobie wszystkie kredki, pisaki, ołówki, nożyczki, linijki i co tylko jeszcze sobie zamarzycie. Co więcej te wszystkie przedmioty będą naprawdę łatwo dostępne. Zrobicie je wykorzystując rolki po papierze toaletowym (bądź ręcznikach papierowych), pudełko (np. po butach), papieru do pakowania prezentów (lub dużej torebki prezentowej), kleju (lub taśmy dwustronnie klejącej), nożyczek i farb.

IMG_2646
Przytnijcie taką ilość rolek, by całkowicie wypełnić nimi pudełko.

IMG_2650
Pomalujcie na dowolny kolor rolki i wnętrze pudełka.

IMG_2657
Kiedy farba wyschnie, opakujcie pudełko papierem ozdobnym i ponownie umieśćcie w nim pomalowane rolki (możecie je delikatnie podkleić). I gotowe!

IMG_2659

IMG_2662

Będziecie naprawdę zdziwieni ile kredek może pomieścić takie pudełko, więc do dzieła! 🙂

Please follow and like us: