Kolorowe wydrapywanki

IMG_2812

Kolorowe wydrapywanki

Cała nasza rodzina spędziła ten weekend bardzo twórczo. Zainspirował nas znany z Ceebebies Pan Robótka – nasz ulubieniec. Skorzystaliśmy z jego pomysłu na tęczowe, wydrapywane rysunki. Muszę przyznać, że bawiliśmy się świetnie. Teraz Wasza kolej!
Będziesz potrzebować:

1

Najpierw pokolorujcie kartki. Kredki muszą być świecowe, a kartki powinny być nieco grubsze niż typowy papier do drukarki.
Jak widzisz u nas każdy miał inną koncepcję kolorowania. 🙂

2

Później czas na malowanie. Wymieszaj farbę (u nas czarna, ale może być w dowolnym kolorze, choć im ciemniejsza tym lepiej) z płynem do mycia naczyń. Nie dawaj za dużo płynu, bo przecież nie chcesz, żeby się spieniła. 🙂 Pokryjcie dokładnie mieszaniną całą pokolorowaną kredkami powierzchnię i zostawcie do wyschnięcia.

Na tym etapie nasze prace bardzo się do siebie upodobniły, warto więc przed malowaniem je podpisać na odwrocie.

3

Wreszcie pora na drapanie!

Następnego dnia można już popuścić wodze fantazji i wydrapać coś kolorowego. 🙂 Używaliśmy drewnianych patyczków do manicure (można kupić w drogeriach), bo mają końce o różnych grubościach, ale możecie użyć nawet drugiego końca pędzelka, chociaż nie polecam. Pamiętaj też o tym, że zdrapana farba najpewniej nieźle Was i stół wybrudzi. 🙂
H skupiła się bardziej na odkrywaniu zamalowanych kolorów, za to A odkrył w sobie tęczowego czarodzieja. Oboje byli dumni ze swoich prac. Oto one:

4

Myślę, że jeśli przygotujesz gotowe, czarne kartki, to taka aktywność fajnie sprawdzi się jako chwila wyciszenia przy okazji domowych urodzin pociechy. A może inne pomysły na wykorzystanie tej techniki? Ja pewnie coś sobie wykombinuję, bo bardzo mi się spodobała. 🙂

Zapisz

Please follow and like us: